D-Link DAP-1360U N300 Access-Point Client 5dBi

Nowy produkt

router access-point

repeater 300 mbit/s

d-link dap-1360u

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

94,50 zł brutto

Więcej informacji

Punkt dostępowy D-Link DAP-1360U to urządzenie zgodne ze standardem 802.11n, zapewniające w rzeczywistym środowisku sieciowym nawet o 650% większą szybkość i 5-krotnie większy zasięg niż połączenie bezprzewodowe 802.11g. Jest także szybsze niż Ethernet przewodowy 100 Mb/s1. Po połączeniu punktu dostępowego DAP-1360U z przełącznikiem lub routerem użytkownicy będą mogli współdzielić z innymi użytkownikami sieci szybki dostęp do Internetu oraz utworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową pozwalającą udostępniać w całym domu lub biurze zdjęcia, pliki, nagrania muzyczne i wideo, a także drukarki i dyski sieciowe.

Wysoka wydajność

Urządzenie DAP-1360, zgodne ze standardem 802.11n, jest wyposażone w antenę 2x2 MIMO (Multiple In Multiple Out), dzięki czemu osiąga szybkość transmisji bezprzewodowej do 300 Mb/s i zapewnia pokrycie całego obszaru sieci (bez tzw. martwych punktów).

Ponadto zastosowanie dipoli 5 dBi wpłynęło na znaczne zwiększenie zasięgu, co sprawia, ze punkt dostępowy doskonale funkcjonuje w środowiskach biurowych.

Zgodność ze starszymi i przyszłymi rozwiązaniami

Urządzenie DAP-1360, opracowane w oparciu o standard IEEE 802.11n, praktycznie gwarantuje zgodność z wersją finalną tego standardu po aktualizacji oprogramowania wbudowanego. Pozwala to na długotrwałe użytkowanie punktu dostępowego w środowisku przedsiębiorstwa.

Ponadto standard 802.11n jest w pełni zgodny ze standardami 802.11g i 802.11b, dzięki czemu zagwarantowanie połączeń nie wymaga kosztownej modernizacji całej sieci. Jednakże w celu uzyskania największej szybkości transmisji i najlepszego pokrycia bez martwych punktów zaleca się, aby także inne urządzenia były zgodne ze standardem 802.11n.

Punkt dostępowy DAP-1360 przestrzega także zasad "dobrego sąsiedztwa", a wiec nie powoduje zakłóceń w pobliskich sieciach. Efekt ten uzyskano przez zawężenie wykorzystywanego pasma częstotliwości radiowej w przypadku wykrycia w sąsiedztwie starszej sieci 802.11g/b.

Elastyczna konfiguracja
Urządzenie DAP-1360 można skonfigurować do pracy w każdym z 7 następujących trybów: 

(1) bezprzewodowy punkt dostępowy (wireless Access Point - AP),

(2) most bezprzewodowego systemu dystrybucji (Wireless Distribution System - WDS), z jednym lub większą liczbą równorzędnych punktów dostępowych, co pozwala łatwo tworzyć wydzielone połączenia miedzy budynkami,

(3) WDS + AP, co umożliwia dostęp klientów bezprzewodowych do łącza WDS,

(4) bezprzewodowy klient, co umożliwia dostęp z sieci 802.11n do każdego urządzenia z interfejsem Ethernet, na przykład drukarki lub konsoli do gier,

(5) wtórnik bezprzewodowy.

(6) WISP Client Router

(7) WISP Repeater

Te wbudowane funkcje zapewniają uniwersalność urządzenia DAP-1360, które może spełniać wymagania rożnych środowisk.

Wiele identyfikatorów SSID

W trybie AP urządzenie obsługuje wiele identyfikatorów SSID, dzięki czemu jedno urządzenie może być logicznie podzielone na kilka wirtualnych punktów dostępowych. Na przykład jeden identyfikator SSID może mieć włączone szyfrowanie i uwierzytelnianie (służyć tylko do użytku wewnętrznego), a inny może być otwarty dla gości z zewnątrz.


Solidne zabezpieczenia

Urządzenie DAP-1360 jest wyposażone w funkcje szyfrowania danych metoda WPA/WPA2-PSK (Wi-Fi Protected Access with Pre-Shared Key), która jeszcze nie została złamana jeżeli tylko klucz był dostatecznie mocny.

Uwierzytelnianie użytkowników może być realizowane przez zastosowanie punktu dostępowego w połączeniu z serwerem RADIUS, co zabezpiecza przed włamaniami z zewnątrz. Jest to możliwe dzięki obsłudze protokołu 802.1X. Ponadto mozliwe jest ograniczenie liczby uzytkowników i filtrowanie adresów MAC.

Latwosc instalacji i obslugi

Kreator D-Link Click'n Connect (DCC) umożliwia każdemu użytkownikowi, nawet bez doświadczenia technicznego, zainstalowanie punktu dostępowego. W kilku prostych krokach uzytkownik na podstawie wskazówek zestawia połączenia fizyczne (zasilanie i kable sieciowe) oraz konfiguruje klucze szyfrowania.

Wszystkie ustawienia urządzenia DAP-1360U można wprowadzać i zmieniac z poziomu przegladarki internetowej.

Właściwość:

Informacja:
Stan:100% NOWE
Jakość:*AAA
GwarancjaTAK
Okres gwarancji:24 miesiące
Dowód zakupu:paragon lub FV23%
Kod produktu:-
Wymiary:174 x 115 x 30 mm

9 innych produktów w tej samej kategorii: